Czułe słówka, czyli… jak zwracają się do siebie Polacy w sytuacjach intymnych

MIROSŁAW BAŃKO, AGNIESZKA ZYGMUNT
Czułe słówka, czyli… jak zwracają się do siebie Polacy w sytuacjach intymnych
Opis

Materiał pochodzi z książki pt. ,,Czułe słówka”
Autorzy: Mirosław Bańko, Agnieszka Zygmunt

Opracowanie zbiera i prezentuje najpopularniejsze i najbardziej zaskakujące polskie afektonimy, czyli intymne przezwiska funkcjonujące pomiędzy kochankami, małżonkami i osobami pozostającymi w bliskich relacjach. Zebrane afektonimy, mogą służyć zabawie, miłosnemu przekomarzaniu się, ale też refleksji, dlaczego do naszych sympatii zwracamy się w taki sposób.

Dane szczegółowe
Pobierz
Fragment

Mówienie czułych słówek skraca dystans. Zbliżanie się do siebie zauroczonej pary tym się między innymi charakteryzuje, że oboje mają ochotę – oraz że coraz bardziej im wolno – bawić się nadawaniem nowych imion i zdrobnień. Wskazane jest przy tym dobre, intuicyjne wyczucie tempa. Za szybka gotowość do bliskości wzbudza w nas nieufność: oho, będę szybko zjedzona…
Ileż miejsca zajmuje jedzenie w czułych słówkach! Od prostego „Zjem cię” przez „ciasteczko”, „pierożku”, „paszteciku”, „kotleciku”, „bułeczko”… Kobiety też maja swoje określenie na smacznego chłopca – „ciacho”. To, co chcę zjeść, chcę MIEĆ W SOBIE. Posiąść. Tak się z tym zespolić, żeby nie było mowy o stracie lub nieposiadaniu. Czułe słówka służą więc też […]